Dedektör

Metal Dedektörü Nedir ?

Metal Dedektörü Nedir ?

Metal Dedektörü Nedir? Nasıl Çalışır? Metal dedektörleri, metalleri algılayabilen cihazlara denir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Hemen İnceleyin …

Metal Dedektörü: Görünür olmayan metallerin bulunmasını sağlayan elektronik cihaza metal dedektörü denir. Metal dedektörleri, nesnelerin içinde gizlenmiş metal kalıntılarını veya yeraltında gömülü metal nesneleri bulmak için kullanılır. Genellikle zemine veya diğer nesnelere yaklaştırılarak kullanılan bir sensör probu olan el tipi bir üniteden oluşurlar. Sensör bir metal parçanın yanına yaklaşırsa, bu kulaklıkta değişen bir ton veya bir göstergede hareket eden bir ibre ile gösterilir.

Ucuz Define Dedektör Fiyatları

Define Dedektörü sitemizde! Altın Dedektörü modelleri, altın dedektörü markaları, seçenekleri, özellikleri ve en uygun fiyatları ankaradedektor.com.tr’de sizi bekliyor!

Dedektör Fiyat Listesi

Dedektör ve Dedektör fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz.

En İyi Define Dedektörü Fiyatları

Define Dedektörü: Mağazamızdaki define dedektörleri; yer altındaki metallerin ve değerli madenlerin tespit edilmesi ile hem hobi amaçlı olarak dedektör kullanan hem de değerli madenleri bulmada profesyonel bir yol izleyen kişiler tarafından tercih ediliyor.

Arazide arama yaparken elektromanyetik dalgalar yayarak yer altındaki altın, gümüş gibi madenlerin, madeni paraların tespitini yapan define dedektörleri madenin türüne ve toprak yapısına göre programlanabilmekte.

Dolayısıyla bu özellik doğrudan sizi hedefe ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Sitemizde Xp, Minelab, Makro, Teknoloji Ekibi, Ground Efx, Okm, Fisher, Garrett, White’s, Aka, C. Scope, Ebinger-Secon, Minelab, Nokta, Golden Mask, Bounty Hunter, Drs, Lorenz Deepmax gibi farklı markada birçok dedektör modeli bulabilirsiniz. Bunların fiyatları ve taksit seçenekleri de tüm dedektörleri inceleyebileceğiniz kategoride mevcuttur.

Dedektör Çeşitleri ve Fiyatları

Tüm markaları bir araya getirerek sizlere farklı seçenekler sunar. Bütçe ile alakalı olan kısmı ankara dedektör’ün her bütçeye uygun cihazlar stoklamasıdır. Derin Arama Dedektörü tek para cihazlarına göre daha gelişmiş olduğu için haliyle fiyatları farklılık gösteriyor. Markalara gelince bu yıl metal aramada en çok tercih edilen Garrett oldu. Eğer kumsalda hobi olarak altın arama yapıyorsanız tercih edeceğiniz en portatif el cihazı Minelab  olmalı. Minelab sadece metal arama cihazı olmakla kalmayıp 2019’a damga vuran cihazlar üretti.

Dedektör fiyatları dolara bağımlı cihazlar olduğu için her geçen gün değişiklik göstermektedir. Dedektörler ve fiyatları için buradan bilgi alabilirsiniz.

En İyi Altın Dedektörü

Altın külçelerini avlamak ister misiniz? Eğer öyleyse, zorlu zemin koşullarını kaldırabilecek bir metal detektörü bulmak çok önemlidir . Bu makalede, bütçeniz ve deneyiminiz için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için altın için en iyi sekiz metal dedektörü listeledik.

 1. Minelab SDC 2300 Profesyonel Altın Dedektörü
 2. Garrett AT Max Profesyonel Dedektör
 3. XP Gold Max Power Dedektör
 4. Lorenz Deepmax Z1 Derin Arama Dedektörü
 5. DeepHunter 3d Derin Define Dedektörü
 6. Garrett İnfinium Ls
 7. Minelab CTX 3030
 8. XP DEUS

Altın Dedektörü Ucuz

Altın dedektörde nelere dikkat etmelisiniz? Ve piyasadaki bu kadar çok (pahalı) model ile nasıl seçim yapabilirsiniz?

Tam bir satın alma rehberi sayfasını aşağıya ekledim, ancak işte altın avlamak için bir metal detektörü seçerken kilit faktörler:

 • Bütçenizi Bilin –  Altın metal dedektörleri pahalı olabilir, özellikle nabız endüksiyon modeline ihtiyacınız varsa (birazdan daha fazla). Bu, yine de en yüksek kalitede bir Minelab’a 8000 dolar harcamanız gerektiği anlamına gelmiyor – ve bazı ortamlarda daha ucuz bir model neredeyse kadar etkili olabilir. Buna yardımcı olmak için, üst modellerimi fiyat aralığına göre sınıflandırdım.
 • Yüksek Frekans VLF veya Darbe İndüksiyon Teknolojisini Seçin –  Her iki metal dedektör tipinin de avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle doğru seçim gereksinimlerinize bağlıdır. Küçük altın külçelerini bulmak için gereken duyarlılığa sahip olmadıklarından, düşük frekanslı VLF makinelerden (<15kHz) kaçının.
 • Dedektörün Yüksek Mineralleşmeyle Başa Çıkabileceğini Kontrol Edin –  Altın, yüksek seviyede mineralleşmeyi içeren toprakta bulunur, bu da normal detektörleri kullanırken çok fazla konuşmaya neden olabilir. Bir altın dedektörü ya bunu filtreleyebilmeli ya da tamamen görmezden gelmelidir.
 • Manuel Zemin Dengesi ile bir Detektör edinin  – Zorlu yerlerde avlanırken makinenizin zemin dengesini manuel olarak ayarlayabilme özelliği önemlidir.
 • Avlanma Yerinizi ve Hedeflerinizi Araştırın –  SİZİN için en iyi altın metal dedektörü nerede beklediğinize bağlıdır. Mineralizasyon, çöp miktarı, ortalama külçenin derinliği ve büyüklüğü hepsi doğru seçimi etkiliyor. Aşağıdaki mini yorumları okurken bu düşünceye dikkat edin.

Altın Arama Dedektörü

Altın metal dedektöründen daha uzun süre var, ancak bu listedeki üst düzeydeki modelleri arayayamazsanız, sonraki orta sınıf modelleri ideal çözüm olabilir.

Her üç dedektörü  1000 dolardan daha az maliyetlidir  , ancak küçük altın gevreğine karşı hassastır ve yüksek seviyelerde mineralleşmeyi kaldırabilir.

Bu listedeki orta seviye dedektörlerin portresi bir model görüntüleyin: hepsi eski eski haritaları. Bunun için iyi bir sebep var!

Bu modellerin altının olmasını zorlu ortamlarda yönetilmesi gereken odaklı, oldukça dayanıklıdır ve altın için avlamak için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sağlar. “Orta seviye” fiyat aralığındaki yeni modeller bazı durumlarda ekstralar, ekleyen, bu klasik makinelerin mükemmelliğini, hatta hiç geliştirmediler. Altın Arama Dedektörü kategorisini inceleyin …

Metal Arama Dedektörü

Derin Arama Gradiometer Metal Dedektörleri:

 • DRS Electronics Stealth Tarayıcı Pro
 • DRS Electronics Proradar X1 Professional

Uzun Menzilli Manyetik Konum Belirleyiciler …

Bu teknoloji, etrafınızdaki 1000 metreye kadar elektromanyetik alanın kaynağını gösterecektir. Manyetik alanın kesin koordinatları, bulunduğunuz yere göre ekranda gösterilir. Bu uzun menzilli sondayı, zeminin altındaki metal veya boşlukları gösteren manyetik alan parazitini zeminde “dikey olarak” kontrol etmek için de kullanabilirsiniz.

Metal Dedektörü Nedir ? – Derin Arayan Uzun Menzilli Manyetik Bulucu Metal Dedektörleri:

 • DRS Electronics Proradar X1 Professional,
 • Çok Düşük Frekans (VLF),

Derin defineleri bulmak için çok düşük frekans (VLF) kullanılır. Bu teknoloji sinyali verici bobinden gönderir ve daha sonra sinyali alıcı bobinden alır. Bu, günümüzde modern metal dedektörlerinde kullanılan en yaygın ve popüler teknolojilerden biridir.

Metal Dedektörü Nedir ?

Derin arama, metal dedektörü seçmek söz konusu olduğunda, alabileceğiniz en iyi dedektörü seçmek için zaman ayırın. Yatırımınız büyük getiri sağlayabilir. 1.000 $ ‘ın altında bir temel birim alabilirsiniz.

Hazinenizi bulmanıza yardımcı olabilecek çeşitli derin metal dedektörleri vardır. Aşağıda, fiyat ve yeteneklere göre düzenlenen en popüler modellerin bir listesi bulunmaktadır. Derin Dedektörünün daha büyük defineleri ve ayrıca toprağın derinliklerine gömülmüş doğal altın gömülerini bulmak için tasarlandığını unutmayın. Tek tek dedektörleri küçük doğal altın külçelerini tespit etmek için kullanılmazlar.

Giriş Seviyesi Derin Arama Metal Dedektörleri:

 1. Fisher Derin Metal Dedektörü,
 2. Whites TM 808 Metal Dedektörü,

Fisher  giriş seviyesi bir modeldir ve derin gömülü hazineleri bulmak için tasarlanmıştır. Kullanımı oldukça basit bir cihazdır ve iyi bir iş çıkarır. White’s Electronics tarafından üretilen TM-808, aynı zamanda kullanımı ve işletilmesi için oldukça basit bir ünitedir. Bu dedektörler tamamen metal ayarlıdır ve kazmadan önce hedef türünü tanımlayamazlar. Bu birimler hedefleri en üst düzey birimler kadar derinlemesine konumlandırmasalar da, bütçede olanlar için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Metal Dedektörü İçin Daha Fazla Bilgi Alın … 

Metal Dedektörü Çalışma Prensibi,

PI Dedektör Çalışma Prensibi,

Dedektör Sinyal Değerleri,

Dedektör Nelere Öter,

Dedektör Çekim Gücünü Arttırma,

Dedektör Yapımı,

Dedektör Derinlik Artırma,

Hangi Dedektör Alınmalı,

Metal Dedektör Çeşitleri,

Dedektör Herşeye Ötüyor,

Ayrımlı Metal Dedektör Yapımı,

VLF Dedektör Yapımı, konusunda bize ulaşın … 

Daha Fazla Göster

Ankara Dedektör

Ankara Dedektör, Türkiye’nin ve dünyanın tüm dedektör markaları ve modellerini bulur, test eder ve kendi platformunda satışa sunar. Ankara Altın Dedektörü, Ankara Define Dedektörü aradıysanız doğru yerdesiniz. Firmamız test etkinliğine katılmadığı hiç bir cihazı mağazalarında veya satış mecralarında pazarlamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button05324667102